Aitame hoida kooli avatuna

Loomise kuupäev 30.08.2021

Sellele, et iga Võrumaa Kutsehariduskeskuse õppija saaks ka kõrge viiruseleviku tingimustes oma valitud õpiteel jõudsalt edasi liikuda, saab igaüks meist kaasa aidata. Peame üheskoos pingutama, et hoida kooli avatuna ning saaksime õppida ja õpetada kontaktõppes.

Haridus- ja Teadusministeerium on andnud välja juhised haridusasutuste töö ohutuks korraldamiseks algaval õppeaastal (vt juhiseid siitlink opens on new page). Oleme neist juhistest lähtumas.

Kooli aitavad avatuna hoida mõned lihtsad tegevused:

  • Võimalusel vaktsineerime. Mida rohkem on meie hulgas vaktsineeritud õpilasi, õpetajaid ja teisi kooli töötajaid, seda väiksem on tõenäosus nakatuda koolikeskkonnas (või ka väljaspool) koroonaviirusega. Vaktsineeritutel on neli korda väiksem tõenäosus nakatuda koroonasse (vt võrdlusinfot siitlink opens on new page). Sobivate vaktsineerimisvõimaluste kohta leiad infot veebilehelt vaktsineeri.eelink opens on new page.
  • Peseme käsi. Kätepesu on elementaarse hügieeni osa, ent sel õppeaastal oleme tavapärasest hoolsamad, et peseksime käsi koolipäeva jooksul korduvalt sooja vee ja seebiga. Kätepesu kestab vähemalt 20 sekundit ja lõpeb hoolika kuivatamisega.
  • Desifitseerime käsi. Käte desinfitseerimine hävitab bakterid ja hoiab keha tervena. Koolimajja sisenedes ja lahkudes desifitseerime käsi. Enne ja pärast arvutiklassis arvutite, laboris seadmete, õppevahendite ja jms kasutamist desifitseerime käsi. Kui märkad, et desifitseerimisvahend on otsa saanud, anna teenindajale sellest teada.
  • Hoiame distantsi. Üksteisega suheldes püüame säilitada 1-2 meetrist distantsi ning piirame mittevajalikke kokkupuuteid nii koolis, õpilaskodus kui mujal.
  • Haigustunnustega jääme koju. Parem karta kui kahetseda! COVID-19 peamised sümptomid on peavalu, köha, palavik, hingamisraskused, kurguvalu, lihasvalu, maitsemeelte kadu, haistmismeelte kadu, väsimus ja nõrkustunne. Kui Sul avaldub mõni neist sümptomitest, jää koju ning võta ühendust perearstiga.
  • Testime. Kooli töötajatel, kes ei ole koroonat põdenud või selle suhtes vaktsineeritud, on nakkusriski vähendamiseks kohustus testida end koroonaviiruse suhtes üks kord nädalas. Kuni 18-aastased õpilased ja need, kes saavad 19-aastaseks käesoleva õppeaasta jooksul, saavad lähikontaktsuse korral võimaluse jätkata koolis käimist, kui nad teevad koolis kaks testi, mille vahe on vähemalt 72 tundi. Nõusoleku testimiseks annab lapsevanem. Vaata siit koolis toimuva nakkusjuhtumi korral rakenduvat käitumise skeemilink opens on new page.
  • Vajadusel kanname maski. Olukordades, kus hindame nakkusohtu suuremaks, kanname julgesti maski.
  • Ventileerime ruume. Oleme tõstnud oma hoonete ventilatsiooniseadmete võimsust, et vähendada aerosooliosakeste hulka õhus ja seega ka viiruse leviku tõenäosust. Veendumaks, et ventilatsioon on piisav, teeme CO2 mõõtjatega pistelisi kontrolle.
  • Puhastame puutepindasid sagedamini. Kooli puhastusteenindajad puhastavad avalikes ruumides olevaid puutepindasid regulaarselt koolipäeva jooksul. Nakatumise ennetamiseks on hea piisavalt puhata, vältida stressi ja ületöötamist, sportida, karastada, süüa mitmekesist ja täisväärtuslikku vitamiinirikast toitu ning riietuda vastavalt ilmale. Kooliruumide temperatuurid võivad olla seoses ventileerimisvajadusega jahedamad kui tavaliselt.

Tervet ja edukat kooliaastat!
 

Viimati muudetud 30.08.2021.