Õppekäik Tartus

Loomise kuupäev 19.11.2020

Üldhariduse õppetooli 9.-12. klassi õpilased käisid ESF projekti „Teisel ringil targaks Võrumaal III“ raames 18. novembril 2020 õppekäigul Tartus. Külastasime Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Ülikooli Muuseumi, lõunatasime hotell Dorpat restoranis.

Marsruudi valisime teadlikult kirjanduse ja ajalooteemalise, natuke puudutas see ka kunstiõpetust, sest ERMis oli näitus muinasjuturaamatute illustratsioonidest nõukogude ajal ja nõukogude aja propagandat kujutavatest plakatitest.

ERMi püsinäitust külastasime giidi juhendamisel – muinasaeg kuni Eesti Vabariigi taasiseseisvuseni sai väga selge pildi. Lisandusid huvitavad kommentaarid ajalooõpetaja M. Raudvassarilt ja eesti keele õpetaja P. Kulbergilt.

Uurali Kaja ekspositsiooni ja muinasjutunäitust „Elas kord…“ tutvustas P. Kulberg. Uurali Kaja andis ülevaate meie hõimurahvaste elust-olust. Muinasjutumaailm köitis oma täiusliku viimistluse ja salapäraga, nii et enamus täiskasvanueas õppijaid  kopeeris hasartselt valgustatud laual allilmas muinasjutupilte ja lisas oma arvamuse stendile „Mis on õnn?“. Kõik said ka oma õnne valemi, mis nupule vajutades seinast välja hüppas.

Õppekäigu teise poole veetsime Tartu Ülikooli Muuseumis, kus olid 5 korrusel ülikooli ajalugu tutvustavad püsinäitused. Kõige põnevam oli 5. korrus, kus Tartu ülikooli saamisloost oli tehtud lausa harrypotterlikus stiilis näitus – interaktiivsed vahendid ja klassikaline akadeemiline disain vaheldus: põnevad maketid, mida sai näpuvajutusega muuta, fotod, mis polnudki fotod, vaid liikuvad pildid. Disainiefektidest olid huvitavad laes rippuv sohva, mis oli tegelikult kiik, salajane raamatukapp, kuhu sai siseneda, salakäik Moosese 7. raamatu juurde, mis annab kõik teadmised edukaks ja jõukal järjel eluks ja üliõpilaste meelelahutuskohtade tutvustus, mis andis ülevaate, kuidas sajandeid tagasi elati ja haridust omandati.

Veidi rikkus meeleolu maskide kandmise kohustus, sest tõesti harjumatu ja ebamugav, aga saime hakkama.

Õppekäik oli huvitav ja hariv. Peame seda täiesti kordaläinuks.

 

Pille Kulberg
Eesti keele õpetaja

Viimati muudetud 19.11.2020.